Zespół Wspierający

Rehabilitantka - Halina Jakubowska

Rehabilitacja jest ważnym elementem w życiu każdej osoby niepełnosprawnej. W naszej szkole z rehabilitacji korzystają wszyscy uczniowie, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej. Godziny rehabilitacji dopasowywane są do planu lekcyjnego i transportu uczniów. Szkoła posiada dużą salę rehabilitacyjną odpowiednio wyposażoną w: UGUL z oprzyrządowaniem, drabinki ,materace , stół do terapii z regulowaną wysokością , sprzęt do pionizacji i chodzenia : parapodium dynamiczne, wysoki balkonik, kule łokciowe, czwórnogi; kształtki : walec, kostki, półwałki i piłki różnej wielkości. Do każdego ucznia dobierane są indywidualne metody terapii . Dzięki rehabilitacji następuje znaczna poprawa funkcjonalna uczestniczących w terapii uczniów, a to powoduje większe zaangażowanie w czynnościach dnia codziennego.